Witamy na stronie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Czym się zajmujemy

Interesujemy się szeroko pojętym rozwojem miast i regionów, urbanistyką, innowacyjnością i designem. Nurtują nas również kwestie społeczne w miastach.

W ramach naszej działalności organizujemy seminaria i badania naukowe. Wydajemy również publikacje naukowe, w której swój artykuł może zamieścić każdy członek koła. Współpracujemy ze stowarzyszeniami zajmującymi się kwestiami społeczno – przestrzennymi w mieście. Tradycją stało się już organizowanie przez nas co roku ogólnopolskich konferencji połączonych z warsztatami urbanistycznymi. 

Nasza działalność wiąże się również z wyjazdami na konferencje i warsztaty zorganizowane w innych miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Olsztynie, czy Wrocławiu. Poznajemy tam studentów Gospodarki Przestrzennej z całej Polski i znajomości te nie kończą się na ogół wraz z zakończeniem konferencji. Przywozimy stamtąd nie tylko bogate doświadczenie i pomysły na nowe rozwiązania, ale również ciekawe wspomnienia z całego wyjazdu.

Nasze koło funkcjonuje przy Katedrze Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Skupia głównie studentów Gospodarki Przestrzennej … ale nie tylko. Członkiem SKNGP może zostać każdy student UEP.

582275_603021306410877_1835812297_n